‘Fotoğrafın Tamamı’ programında Ahu Özyurt’un sorularını yanıtlayan Siyasi İletişim Uzmanı ve Akademisyen Gülfem Saydam Sanver’e göre CHP Genel Merkezi baştan bu yana pozitif bir kampanya yürütmeyi amaçlıyor.

Sanver, “İmamoğlu da Erdoğan’ı da eski bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla ziyaret etti. Bu ziyaret siyasi ortamı yumuşatır, ‘bakın ben merkezi hükümetle iyi anlaşıyorum, sıkıntı yaşamam, şehre hizmet etmem kolay olur’ mesajı verir ama AK Parti’nin seçmen kitlesini İmamoğlu’na yaklaştırır mı emin değilim” diyerek yorumladı.

Sanver, CHP’nin gözünü muhafazakar seçmene çevirirken İstanbul’daki Kürt seçmeni ihmal etme riskinin bulunduğuna dikkat çekti. Sanver, Cumhurbaşkanı’nın “Bez çanta promosyonu” için de şu ifadeleri kullandı: “Sayın Erdoğan, ekonomik krizin kitleler üzerindeki etkisini görüyor. Burada mesele 25 kuruşluk bir naylon poşet meselesi ya da çevreci bir kampanya yönetmek değil. Kitlelerin ekonomik kızgınlığını bez çanta dağıtarak önlemeyi ya da en azından hafifletmeyi hedefliyor. Kampanyanın alt mesajı bu. O çanta doluyor mu, eve ekmek gidiyor mu, onu sorgulamıyor kimse.”

Yazının tamamını okumak için: Bez çanta ekonomik kızgınlığı dağıtmak için